Nöroloji Birimi deneyimli uzman kadrosuyla hastalarımızın sağlıklarını korumak, olan hastalıklarını modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında etkin, güvenilir ve kaliteli bir hizmet vermektedir.

   Nöroloji, genel olarak beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kasların hastalıklarını inceleyen, teşhis ve cerrahi dışındaki tedavi uygulamalarını içeren tıp bilimi dalıdır. Birçok sistemik hastalık sinir sistemine ait bulgulara neden olabilirken, nörolojik hastalıkların bazıları da diğer organ sistemlerini etkilenebilir.

   Nöroloji Kliniği’nde; beyin, beyinsapı, omurilik, periferik, otonomik sinir sistemi ve kas hastalıklarının detaylı muayenelerinin yanı sıra, Magnetik Rezonas Görüntüleme (MRI), Bilgisayarlı Tomografi (CT), Beyin Elektriksel Aktivite Ölçümü (EEG), Uyku (Polisomnografi) Laboratuvarı, Sinir-Kas Elektriksel Aktivite Ölçümü (EMG) gibi görüntüleme teknolojilerinden yararlanılarak doğru ve hızlı tanı ile ayakta ve yatarak tedaviler gerçekleştirilmektedir.

right-logo